کینگ سرور | کاهش پینگ بازی > آموزش ها > پکت لاس چیست؟ آموزش کاهش پکت لاست بازی
پکت لاس چیست؟ آموزش کاهش پکت لاست بازی

پکت لاس چیست؟ آموزش کاهش پکت لاست بازی

امروزه تعداد کاربرانی که از بازی‌های آنلاین استفاده می‌کنند خیلی بیشتر از گیمرهای بازی‌های آفلاین می‌باشد. گیمرهای بازی‌های آنلاین همیشه با دو مشکل دسته پنجه نرم می‌کنند، 1. پکت لاست 2. پینگ بالا. پکت لاس چیست؟ از طریق چه روش‌هایی می‌توان آن را کاهش داد تا در حین بازی کمتر دچار مشکل شویم؟ این‌ها سوالاتی است که در ذهن گیمرهای بازی‌های آنلاین شکل می‌گیرد. اگر می‌خواهید به پاسخ سوالات خود برسید و آن‌ها را برطرف کنید، ادامه مقاله پکت لاس چیست را مطالعه کنید.

پکت لاس چیست؟

انتقال اطالاعات در فضای اینترنت به صورت ارسال پیام‌ها از سمت کاربران به سرورها و برعکس انجام می‌شود. پیام‌ها و داده‌ها در قالب پکت(Packet) به روترها(Router) یا گیرنده‌ها ارسال می‌شود و این چرخه همچنان ادامه دارد. شکل و ساختار روترها به این صورت می‌باشد که دارای چندین پورت ورودی و تنها یک پورت خروجی می‌باشند. از طریق بافر یا وقفه انداز پیغام‌هایی که به روتر ارسال می‌شود با تاخیر کمی پشت سر هم به خروجی ارسال می‌شود. حال اگر تعداد این پیغام‌ها زیاد شود و روتر نتواند جوابگوی همه این داده‌ها باشد، پکت لاس رخ می‌دهد. چرا که بافر خروجی ظرفیت محدودی دارد و در صورت دریافت پکت یا داده زیادی دچار اختلال می‌شود. پس از رخ دادن این مسئله بافر دیگر فضای خالی برای ارسال ندارد و به عبارتی دراپ یا دان(Down) می‌شود. با درک این چرخه به طور کامل خواهید فهمید که پکت لاس چیست.

پکت لاس چیست

بازی‌های آنلاین کامپیوتری نیز به دلیل اینکه اطلاعات بین کاربران و سرورها در حال تبادل می‌باشد. حال وقتی تعداد این اطلاعات ارسالی توسط گیمرها زیاد شود پکت لاس بازی شما افزایش می‌یابد که دچار اختلال در بازی شما می‌شود. در بازی کال اف دیتوتی وارزون با فعال کردن Server Latency علاوه بر این که FPS و Ping شما در بازی نمایش داده می‌شود، Pocket Loss شما نیز در بازی نشان داده می‌شود. برای فعال کردن این بخش می‌توانید مقاله کاهش پینگ Warzone را مطالعه نمایید. در بخش بعد مقاله پاکت لاس چیست، قصد داریم شما را با دلایل افزایش پکت لاس آشنا کنیم.

دلایل افزایش پکت لاس چیست(Pocket Loss)؟

پکت لاس چیست

دلایل افزایش پکت لاس شما در بازی‌های آنلاین دلیل‌های بسیاری زیادی دارد . اما در این بخش ما 5 تا از رایج‌ترین آن‌ها را برای شما عزیزان آورده‌ایم تا بدانید چرا پکت لاس افزایش می‌یابد.

شلوغی شبکه

ترافیک و تراکم شبکه زمانی رخ می‌دهد که ظرفیت شبکه به حداکثر خود رسیده باشد. در این حالت پکت‌ها و داده‌ها باید منتظر بماند تا نوبت آن‌ها شود و اگر مدت زمان نوبت دهی زیاد شود خود سیستم این پکت‌ها را نادیده می‌گیرد تا شبکه دوباره به حالت قبلی خود برگردد. اما در برخی از سیستم‌های امروزی این مشکل با ارسال مجدد داده‌ها یا کاهش سرعت انتقال مشکل نادیده گرفتن داده‌ها و پکت‌ها حل می‌شود.

مشکلات نرم افزاری

حال جالب است بدانید که یکی دیگر از دلایل افزایش پکت لاس، مشکلات نرم‌افزاری می‌باشد. گاهاً عدم بروزرسانی نرم‌افزارهای سیستم مربوطه به اینترنت منجر به اختلالاتی در بازی شما می‌شود.

مشکلات سخت افزاری

سخت افزاری که قرار است کار ارسال داده‌ها را انجام بدهد از قدرت کافی برخوردار نمی‌باشد و سبب پکن لاس می‌شود. کارت شبکه مسئول ارسال و دریافت اطلاعات به سمت روترها و سرورها را دارد حال اگر این دستگاه قدیمی باشد، شما به مشکل خواهید خورد.

تحریم‌ها

تحریم ها

کشور ایران در زمینه‌های مختلف تحریم می‌باشد و اجازه دسترسی گیمرها را به بازی‌های مختلف داده نمی‌شود. از این رو گیمرهای ایرانی مجبور به گرفتن خدمات از سمت روترها و سرورهایی می‌باشند که خیلی دور، ضعیف و شلوغ هستند. از این رو هم پینگ آن‌ها هم پکت لاس خواهند داشت و به این راحتی‌ها نمی‌توانند بازی کنند. برای این که هر دو مشکل را رفع کنید، سرویس کاهش پینگ کینگ سرور را خریداری نمایید تا با متصل شدن به سروری با ترافیک کم، از پینگ و پکت لاس پایینی لذت ببرید.

تنظیمات غلط

گاهاً تنظیمات پیکربندی اشتباه و نادرست باعث بروز پکت لاس می‌شود. از این رو همیشه قبل از انجام و اعمال تنظیماتی بر روی سیستم خود درباره آن تحقیق کنید تا به مشکل برنخورید.

استفاده از DNSهای اشتباه

DNSها یکی از ارها‌های کاهش ینگ می‌باشند که برای کاهش پکت لاس نیز استفاده می‌شوند. از این رو اگر DNSای که انتخاب و بر روی سیستم خود اعمال می‌کنید به خوبی کار نکند علاوه بر این که پینگ شما را افزایش می‌دهد، بلکه سبب افزایش پکت لاس شما و ارسال اطلاعات از سمت شما به سرورها دیرتر انجام می‌شود. پیشنهاد ما این است که برای این کار مقاله اموزش DNS برای کنسول را بخوانید تا با DNSهای مختلفی و نحوه تست گرفتن سرعت آن‌ها بر روی سیستم خود را یاد بگیرید.

جمع بندی

پکت لاس و پینگ دوتا از بزرگترین مشکلاتی است که گیمرهای بازی‌های آنلاین با آن‌ها روبرو می‌باشند. از این رو همیشه گیمرها برای این که عملکرد بهتری از خود در بازی به نمایش بگذارند، در تلاشند تا این دو را تا حد زیادی کم کنند. کاهش پینگ بازی از طریق خریداری سرویس کاهش پینگ انجام می‌شود که پینگی کمتر از 40 را برای شما در بازی به همراه خواهد داشت. پکت لاس نیز به همین صورت می‌توان کاهش داد و با استفاده از سرویس‌های کاهش پینگ آن را تا حد قابل قبولی بهبود داد.

از طرفی در بالا ما دلایل افزایش پکت لاس را برای شما عزیزان بیان کردیم که اگر این اشتباهات را انجام داده‌اید اصلاح کنید تا پکت لاس خیلی کمتری داشته باشد. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم شما را با مفهوم پکت لاس چیست، آشنا کنیم و دلایل افزایش آن را نیز برای شما عزیزان شرح دهیم.

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*