کینگ سرور | کاهش پینگ بازی > بدون دسته بندی > ارز دیجیتال EOS چیست؟ قیمت ارز EOS
ارز دیجیتال EOS چیست؟ قیمت ارز EOS

ارز دیجیتال EOS چیست؟ قیمت ارز EOS

روز به روز به تعداد ارزهای دیجیتال افزوده می‌شود و شاهد ارزهای دیجیتال جدیدی به گذشت بیشتر زمان می‌باشیم. یکی از ارزهای دیجیتالی که در دنیای بازار رمزارزهای به تازگی مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است، ارز دیجیتال ایاس(EOS) است. رمزارز ایاس در سال 2017 که سال ایجاد بسیاری از صرافی‌ها و رمزارزهای موفق می‌باشد، تولید و روانه بازار گردید. این ارز دیجیتال دارای لوگوی شبیه به الماس اس.، هدف تولید کنندگان ایاس از قرار دادن این شکل به عنوان لوگوی این ارز دیجیتال، ارزشمند جلوه دادن پروژه ایاس بود. بلاک چین رمزارز EOS یکی از قدرتمندترین رقیب‌های شبکه بلاک چین اتریوم است که به دنبال ایجاد محیط و بستری مناسب برای برنامه‌های غیرمتمرکز است. اگر قصد آشنایی با ارز دیجیتال EOS را دارید و به دنبال جواب سوال ارز دیجیتال EOS چیست، می‌گردید؛ ادامه مقاله را مطالعه کنید.

بلاک چین ارز دیجیتال EOS چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله ارز دیجیتال EOS چیست، بیان کردیم، هدف تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال ایاس از تولید این ارز دیجیتال، گرفتن بازار از اتریوم و تبدیل شدن به بهترین شبکه بلاک چین برای قراردادهای هوشمند و DeFi است. برای آشنایی با دیفای و قراردادهای هوشمند می‌توانید مقاله دیفای چیست را مطالعه کنید. تیم سازنده ارز دیجیتال ایاس گپ‌ها و مشکلات موجود در بلاک چین اتریوم را شناسایی کردن و برای بهتر کردن شبکه اتریوم، بلاک چین ایاس را ایجاد کردند. بزرگترین مشکلی که در شبکه سیستمی اتریوم وجود داشت بحث مقیاس پذیری بود، شبکه اتریوم قابلیت هندل کردن و انجام میلیون‌ها تراکنش را در بازه‌های زمانی کم ندارند.

از طرفی کارمزدی که شبکه اتریوم در زمان انجام تراکنش‌های می‌گیرد بالا است، همین اینها باعث ایجاد شبکه بلاک چین ایاس گردید. شبکه بلاک چین ایاس برای اینکه افراد بتوانند به راحتی از خدمات این شبکه استفاده کنند، ارز دیجیتال EOS را ایجاد کرد. در ادامه مقاله ارز دیجیتال ایاس چیست، شما را بیشتر با این ارز دیجیتال آشنا خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: کاهش پینگ پابجی

دلایل ایجاد ارز دیجیتال ایاس

ارز دیجیتال بیت کوین تقریباً به همه افرادی که در حوزه توسعه بلاک چین فعالیت می‌کردند، اثبات کرد که صنعت رمزارزها تا چه اندازه می‌تواند موفق ظاهر شود. از طرفی ایده کلی بیت کوین، ایجاد راهی بهینه و آسان برای امور مالی و غیرمالی بود تا افراد به راحتی و بدون محدودیت زمانی و مکانی دارایی‌های خود را انتقال دهند و از همه مهم‌تر از چشم دولت‌ها و مالیات در امان باشند. با مشاهده پیشرفت قیمتی و موفق ظاهر شدن این ارز دیجیتال بیشتر توسعه دهنده‌گان درصدد ایجاد شبکه بلاک چین و ارز دیجیتال خود برخاستند. اما آن‌ها نتوانستند همانند بیت کوین موفق عمل کنند. اما پس از گذشت چندین سال و در نهایت در سال 2015 شبکه بلاک چینی به نام اتریوم ایجاد گردید که توانست محدودیت‌های موجود بر روی شبکه بیت کوین را کنار بزند.

قراردادهای هوشمند و ایجاد بستری مناسب برای برنامه‌های غیرمتمرکز از جمله ویژگی‌هایی بود که سبب محبوبیت دو چندان این شبکه بلاک چین گردید. اما همچنان شبکه بلاک چین اتریوم ضعف‌هایی به همراه داشت که بیشتر آن‌ها در بخش ساختاری این شبکه بود. این شبکه از الگوریتم اجماع کار برای مقیاس پذیری استفاده کرده است که سبب افزایش هزینه گس شبکه در زمان افزایش تعداد تراکنش می‌گردد که این موضوع سبب جداسازی برخی از پروژه‎های ارز دیجیتال از این شبکه گردید. از این رو دن لریمر(Dan Larimer) و برندن بلامر(Branden blumer) دو تن از افرادی بودند که برای بهبود سازی این مشکل الگوریتمی با نام اثبات سهام ایجاد کردند.

این دو شرکتی به نام بلاک وان(Block One) را تاسیس کردند که هدف اصلی آ‌ن‌ها ایجاد بلاک چینی بهتر از اتریوم بود. استارت پروژه بلاک چین ایاس و ارز دیجیتال ایاس اینگونه رقم خورد، ارز دیجیتال ایاس بر روی شبکه اتریوم پیاده سازی شده است که تاکنون چیزی بالغ بر 4 میلیارد دلار به این شرکت سود رسانده است.

بیشتر بخوانید: کاهش پینگ وارزون

مزایای شبکه بلاک چین ارز دیجیتال EOS چیست؟

از آنجایی که شبکه بلاک چین ایاس برای بهترسازی شبکه اتریوم و برطرف کردن مشکلات موجود در این شبکه ایجاد گردید، ویژگی‌ها و مزایای قابل توجه‌ای نسبت به اتریوم دارد که در ادامه مقاله ارز دیجیتال EOS چیست، آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

کارمزد کمتر

شبکه ایاس در مقایسه با شبکه اتریوم از کاربران خود کارمزد گس شبکه کمتری را دریافت می‌کند. همچنین ویژگی که شبکه ایاس به دارندگان ارز دیجیتال ایاس اعطا می‌کند این است که اگر در سهام‌گذاری و خرید مقدار مشخصی رمزارز ایاس مشارکت کنند، هیچ هزینه‌ای به عنوان کارمزد در این شبکه پرداخت نخواهند کرد. اگر می‌خواهید دقیق‌تر محاسبه کنید که کارمزد گس اتریوم چقدر است، مقاله آشنایی با گس اتریوم را مطالعه کنید.

به هارد فورک های کمتری نیاز است

هاردفورک‌ها برای ایجاد بروزرسانی بر روی شبکه‌های بلاک چین اعمال می‌شوند تا مشکلات موجود را برطرف سازند. شبکه بلاک چین ایاس نسبت به سایر شبکه‌های بلاک چین نیاز کمتری به استفاده از هاردفورک‌ها را دارد، چرا که در زمان پیاده‌سازی این شبکه از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده شده است. ماهیت این الگوریتم به این صورت است که اگر اختلالی در سیستم این شبکه رخ دهد، به راحتی می‌توان باقی حساب‌ها را فریز کرد تا برنامه‌های دیگر در شبکه به راحتی و بدون مشکل به کار خود ادامه دهند. با خواند مقاله آشنایی با فورک ها، بیشتر با این مفهوم آشنا بگردید.

سرعت پردازش تراکنشات افزایش یافته است

شبکه بلاک چین ایاس این قابلیت را دارد که مدت زمان کمی، مقدار زیادی از تراکنشات را هندل و اجرا کند. تشکیل هر بلاک در این شبکه در زمان تقریبی 0.5 ثانیه انجام می‌شود و در هر ثانیه می‌تواند 4000 تراکنش را اجرا کند.

قیمت ارز دیجیتال EOS

حال که تا این بخش از مقاله ارز دیجیتال EOS چیست با شبکه بلاک چین و این ارز دیجیتال آشنا شدید، بهتر است نگاهی به تاریخچه قیمت ارز دیجیتال EOS نیز بندازیم. رمزارز ایاس در زمانی که به تازگی وارد بازار گردید، قیمتی برابر با 2.5 دلار داشت که پس از روبرو شدن با افت قیمتی، ارزشی 0.5 دلاری پیدا کرد. اما تقریباً با گذشت یکسال، در تاریخ ژانویه 2018، نمودار آن حرکتی صعودی به خود گرفت و به قیمت 16 دلار رسید. بیشتر قیمتی که ارز دیجیتال تا به امروز به خود دیده است برابر است با 21.5 دلار است که در نیمه دوم سال 2018 اتفاق افتاده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر در رتبه 44 وبسایت کوین مارکت کپ قرار دارد و قیمتی برابر با 1.20 دلار دارد.

آینده ارز دیجیتال ایاس

نکنه‌ای که هر سرمایه‌گذار پیش از شروع استراتژی معاملاتی خود و خرید و فروش ارز دیجیتالی باید به آن دقت کند، آینده آن رمزارز می‌باشد. آینده هیچ ارز دیجیتال را به این راحتی‌ها نمی‌توان پیشبینی کرد، چرا که بازار ارزهای دیجیتال بازازی پرنوسان است و حدس و پیشبینی کمی مشکل است. اما از طریق روش‌های تحلیلی نظیر تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال و بررسی پروژه‌های که تیم توسعه دهنده آن ارز دیجیتال قصد انجام آن‌ها را دارد تا حدودی می‌توان از آینده ارزهای دیجیتال باخبر شد.

ارز دیجیتال ایاس در وضعیت جالبی قرار ندارد، چرا که در اواخر سال 2020 دن لریمر که موسس الگوریتم اثابت سهام و یکی از اصلی‌ترین بنیان‌گذاران شبکه بلاک چین و ارز دیجیتال ایاس است، از این شرکت جدا شد. از این رو خیلی نمی‌توان آینده خوبی را در انتظار این ارز دیجیتال دانست و اگر تیم توسعه دهنده آن به فکر چاره‌ای نیافتند، ممکن است که به دست فراموشی سپرده شود.

جمع بندی

ارز دیجیتال ایاس یکی دیگر از ارزهای دیجیتال موجود در بازار رمزارزهای می‌باشد که طرفداران مخصوص به خود را دارد. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم شما را با ارز دیجیتال EOS آشنا کنیم و به سوال ارز دیجیتال EOS چیست، پاسخ دهیم، امیدواریم که این مقاله شما را در تصمیم گیری بهتر برای خرید ارز دیجیتال ایاس راهنمایی کرده باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*